CECHIA NERAZZURRA | ZÁPASYVÝJEZDY

Tím nejlepším na našem fanklubu jsou samozřejmě hromadné výjezdy. Někteří z nás jezdí pravidelně, jiní občas nějaký zápas vynechají. V každém případě máme silné jádro, v kterém se dobře známe a rádi se vídáme. Na Inter se snažíme do Milána jezdit aspoň dvakrát ročně a protože jsme ve městě byli již mnohokrát a zároveň si v práci nechceme plýtvat dovolenou, snažíme se výjezdy z časového pohledu dělat co nejkratší.

Plánované výjezdy

Koronavirová pandemie COVID-19 společně s nárůstem nákladů na objednání autobusu narušila naše autobusové výjezdy a tak se nově snažíme létat v menším počtu. Zatím není jasné, kdy se do autobusů ještě vrátíme. V každém případě výjezd busem měl své nesporné výhody.

V sezoně 2022/23 se povedl výjezd na Inter - AS Řím.

Proč jezdíme hlavně autobusem?

Letecká doprava je sice zrovna do Milána levná a vychází na zhruba stejné peníze jako ta autobusem, ale najít vhodný let v den zápasu s dostatečnou rezervou na dopravení se ke stadionu již tak snadné není. Navíc v poslední době mají lety často zpoždění. Přespání v hotelu se u večerních zápasů nevyhnete a druhý den vám letadlo sice letí, ale dost často až večer... Ubytování v Miláně je dost drahé, obzvláště, když tam budete muset spát dvě noci.

Komplikací je však víc. Když cestu plánujete dopředu a najdete si vhodné lety za slušné peníze, zjistíte, že vlastně nevíte, kdy přesně se daný zápas bude hrát. Ligová asociace totiž může kvůli televizním přenosům přehodit zápas z neděle na sobotu, někdy dokonce i na pátek či pondělí. Kupte si pak letenky....

V autobuse jsme si vlastními pány. Vyjíždíme v čase, který nám vyhovuje. Děláme přestávky tak, jak potřebujeme a v poslední době jsme zavedli i turistické zastávky. Když je v blízkosti trasy zajímavé město nebo vesnička, uděláme prohlídku. Viděli jsem Lugano, Como, Bergamo, Veronu a další. Do Milána přijedeme krátce po poledni a tak je dostatečný prostor na návštěvu centra hlavního lombardského města. Zápas se většinou hraje až večer a po jeho skončení usedáme do autobusu. Kolem poledne jsme zpátky.

Přestože je ve fanklubu hodně Slováků, autobusový výjezd se nám z Bratislavy uspořádat kvůli minimálnímu zájmu nepodařilo a tak jezdíme výhradně z Prahy.

Letecké výjezdy děláme na zápasy, o které je menší zájem nebo na ně dostaneme jen několik vstupenek. Pokud Inter hraje evropské poháry, vylosují mu atraktivního soupeře a na venkovní zápas se dá nikterak složitým způsobem dostat, většinou tam z našeho fanklubu vždy někdo je.

Detailní informace o tom, jak vypadá náš výjezd autobusem, si můžete přečíst na stránce AUTOBUSOVÝ VÝJEZD.