CECHIA NERAZZURRA | ZÁPASYCESTOVÁNÍ DO MILÁNA NA FOTBAL

Aktuální informace

Letecky do Milána

Nejběžnější cesta je letecky z Prahy, odkud do Milána léta několik společností a tak se dají letenky sehnat za rozumnou cenu. Neplatí vždy pravidlo „čím dřív koupit, tím lépe“. Občas se dají sehnat akce i na poslední chvíli. Z Brna a Bratislavy se létá do Bergama.

V Miláně jsou 3 letiště, z Prahy se aktuálně létá na Milano Malpensa (MXP) a na letiště Orio al Serio v Bergamu. Z obou letišť se dostane do Milána podobně za cca 50 minut.

Seznam leteckých společností a odkazy, kde hledat letenku:

www.ryanair.com

www.wizzair.com

www.easyjet.com

www.eurowings.com

Doprava z letiště do centra Milána a zpět

Autobus

Z obou milánských letišť se dostaneme na hlavní milánskou dopravní tepnu – Stazione Centrale. Odjezdy autobusů jsou přímo před příletovou halou a do centra jezdí hned několik společností. Důležité je dát si pozor pouze na směr Stazione Centrale – sledovat odjezdové tabule nebo se zeptat.

Platit se dá ve většině případů u řidiče – před autobusem většinou bývá zaměstnanec společnosti a prodává lístky. Aktuální cena zpáteční jízdenky se vejde do 20EUR a ve většině případů se dá ušetřit 2-4EUR nákupem jízdenky online. Pokud je u autobusu nával, většinou dostávají přednost cestující, kteří mají právě takto zakoupenou jízdenku.

Na Stazione Centrale odjíždí autobusy na Malpensu z jedné strany nádraží a do Bergama ze strany druhé. Pokud se vracíme do Prahy ze stejného letiště, tak jednoduše tam, kde z busu vystoupíme, také nastoupíme. Níže na obrázku je jednoduchý nákres, který by mohl pomoci v orientaci po výlezu z metra na Stazione Centrale.

Seznam autobusových společností a odkazy, kde hledat spoje a koupit jízdenku:

www.autostradale.it

www.terravision.eu

www.orioshuttle.com

www.itabus.it

Vlak z Malpensy

Z Malpensy se nabízí možnost jet vlakem na Stazione Centrale, případně se může vystoupit o stanici dříve na Garibaldi FS a zjednodušit si tak cestu metrem ze Stazione Centrale (odkud se v metru musí 1x přestoupit). Jedna cesta Malpensa expressem stojí kolem 13EUR a pokud koupíme rovnou zpáteční, platí se kolem 20EUR.

Odkaz na vlak: www.trenord.it, je třeba registrace.

Během fotbalu (hlavně po skončení, v pozdních večerních hodinách) se často řeší v kolik jede poslední vlak/bus – toto je dobré mít připravené dopředu.

Doprava z centra Milána na stadion San Siro

Na náš stadion je nejjednodušší doprava metrem. Stanice San Siro Stadio je konečná stanice FIALOVÉ trasy M5. Ze stanice Centrale FS přestupujeme na stanici Garibaldi FS (v případě, že se vydáme po zelené M2), nebo na stanici Zara (po žluté M3). Už cca 3hod před výkopem je potřeba počítat s totálně narvanými vagóny až do samotného začátku zápasu.

Metro v Miláně je dobře značené, je třeba si hlídat jen správný směr. Metro je v provozu od rána 5:30 do noci 0:30. Především na brzké ranní odlety nás může překvapit zavřená brána a vzniknout tak problém s návratem na letiště. Lístek stojí cca 2,20EUR a platí 90min. Koupit se dá v trafice, nebo automatech. Kolem automatů (především na Centrale FS, Duomo, Garibaldi FS) se pohybují „pomahači“, kteří když na nás poznají, že váháme, nabídnou pomoc. Vezmou si peníze, lístek koupí a z pravidla čekají minimálně 1 EUR za pomoc. Lístek se používá pro vstup, ale i výstup z placené zóny metra. Cestou ze San Sira může být po fotbale složité lístek sehnat, lepší je koupit hned při cestě tam počet lístků, které budeme potřebovat.

Po vystoupení z metra na stanici Stadio San Siro už není možné náš stadion minout. Lístek na fotbal je možné mít vytištěný, ale i v mobilu, základem pro vstup je QR kód na vstupence. Před turnikety se ještě prochází bezpečnostní kontrolou, kde nám vezmou většinou pití a zakázané předměty.Pro členy našeho fanklubu existuje V.I.P. skupina o cestování a vstupenkách na zápasy Interu Milán, kde si předáváme rady a aktuální informace.

Aktuální informace

přidáno: 28.8.2023

Liga Mistrů 3.10. Inter - Benfica 21:00 za 600CZK !

V aktuální akci Wizzair z Prahy ráno v 9:00 a zpět druhý den odlet v 6:00.

Bez hotelu, reálně tak cesta včetně lístků na metro apod do 800 - 900 CZK

Stejná cena letenek (i časy) jsou k dispozici i na Inter - Salzburg (24.-25.10.), čas utkání 18:45

Inter - Real Sociedad (12.-13.12.) totéž.


přidáno: 28.8.2023

Lisabon 29.11. 21:00

Benfica - Inter, pohodlné na cestování (bez vstávání a ponocování) se zdá být výlet do Lisabonu.

Easyjet nabízí z Prahy lety 28.11. v 19:55 a návrat 30.11. ve 14:45 za 2676CZK. Znamená to noc v Lisabonu po

příletu, druhý den fotbal a po fotbale se v klidu vyspat a letět domů. Návštěva města je také reálná. Stadion je

navíc jen cca 7,5km od letiště a do centra se dá pohodlně MHD.


přidáno: 14.8.2023

Levné ubytko 45minut pěšky od San Sira - mapa

cena kolem 1600CZK / 1os

1900CZK / 2os

Ideální spíš pro jednoho, jedná se o obytný mobilhouse s vlastním soc. zařízením.

Stránku spravuje David. Poslední aktualizace: 21.09.2023