CECHIA NERAZZURRA | FANKLUBO FANKLUBU

Inter Club Cechia Nerazzurra byl založen 4.července 2003 a sídlí v Kutné Hoře. Sdružuje hlavně české a slovenské fanoušky černomodrých barev. Je oficiální a všichni jeho členové jsou registrováni u CCIC. Ve své premiérové sezóně měl 31 členů. V posledních letech má pravidelně přes 100 členů. V sezoně 2017/2018 a 2018/2019 měl bezmála 200 přihlášených.

Další podrobnosti o historii našeho fanklubu se dočtete v sekci Historie. V následujících řádcích se dozvíte o organizaci sdružující všechny fankluby, kterou Inter založil.

Koncem padesátých let minulého století měl fotbalový klub Inter Milán v Itálii vybudovanou značnou fanouškovskou základnu. Tím jak fanoušků neustále přibývalo, začali tehdejší prezident Angelo Moratti se svými spolupracovníky a trenér Helenio Herrera plánovat jejich organizaci, která by všechny fanoušky spojila. Při setkání se skupinou expertů na fanoušky, mezi kterými byl i Maurizio Migliorim, aktivní lídr fanouškovské skupiny 'I Moschettieri' (mušketýři), vznikla myšlenka založení koordinačního centra fanklubů - Inter Club Coordination Centre (CCIC). Jednalo se o vůbec první takové centrum v Itálii.

Miliony fanoušků má Inter po celém světě a neustále přibývají. Inter cluby jsou skutečnou hybnou silou ochrany sportovních a férových hodnot Interu Milán po celém světě a my jsme rádi, že můžeme být jeho součástí. Webová stránka CCIC se nalézá na www.inter.it zde. Čestnou prezidentkou je Bedy Moratti, dcera Angela Morattiho a sestra Massima Morattiho, který klub vlastnil přes 20 let a v roce 2016 prodal většinový podíl.