CECHIA NERAZZURRA | FANKLUBHISTORIE

K založení fanklubu došlo na popud Massima Recchioniho a Lukáše Pekárka 4.července 2003. K oficiální registraci v Miláně bylo potřeba minimálně 25 členů, které se nakonec s vypětím všech sil podařilo sehnat. Pomohly k tomu v té době již několik let existující české fanouškovské webové stránky o Interu Milán - www.fcintermilano.com. První schůze k vytvoření fanklubu proběhla v Pizzerii Navona v Kutné Hoře již v červnu. Dalším nutným krokem bylo potvrzení naší existence na italské ambasádě.

V průběhu první sezony bylo registrováno nakonec 31 fanoušků Interu. Každým rokem se jejich počet zvyšoval, až v sezoně 2009/2010 přesáhl poprvé stovku. Pár let se počet členů ve fanklubu držel v rozpětí zhruba 110 - 125 členů až do sezony 2017-18, kdy jsme se dostali na rekordních 195 členů a oslavili v Praze s bývalým hráčem Interu Vratislavem Greškem 15 let. Přestože máme v názvu Českou republiky, registrováno je i hodně Slováků a nechybí ani občané jiných států.

Náš první hromadný výjezd jsme uskutečnili ještě v roce 2003. Na první zápas sezony na San Siru proti Modeně jsme odjeli autami. Za pár měsíců nás na duel Ligy mistrů proti Valencii již bylo mnohem víc a přijeli jsme autobusem, s kterým úspěšně jezdíme dál.

Celkem je na světě okolo 900 Inter Clubů, jak jsou oficální fankluby Interu Milán nazývány, sídlících prakticky na celém světě - na 5 kontinentech v 75 zemích. Tím nejvzdálenějším z Milána je australský v Sydney, 16 546 km daleko. Dohromady mají téměř 140 tisíc členů. Počet zahraničních (neitalských) fanklubů každým rokem narůstá. V sezoně 2018/19 bylo ve 143 mezinárodních fanklubech zaregistrováno 23 000 členů. V průměru má každý tento fanklub skoro 161 členů, což znamená, že patříme k těm větším.