CECHIA NERAZZURRA | FANKLUB


NOVINKY Z FANKLUBU

Obrázek

Numero Uno je po vyrovnaném hlasování Ivan Perišič

18.07.2022

Při vyhlašování ankety jsem tušil, že hlasování o nejlepšího hráče sezony 2021-22 nebude mít jednoznačného favorita. Dokonce jsem nedokázal s jistotou určit ani trojici hráčů, u kterých bych si byl ochotný vsadit na to, že jednoho z nich členové našeho fanklubu zvolí za Numero Uno. Fotbalistů v černomodrém dresu, kteří odehrálo velmi podařenou sezonu, bylo hned několik a zhodnotit jejich výkony a vzájemně je porovnat bylo tentokrát složitější.

Členové vybírali tři nejlepší hráče. První dostával do žebříčku tři body, druhý dva a třetí jeden bod. Na prvních místech se objevila jména Brozoviče 14krát, Perišiče 12krát, Škriniara 8krát, Barelly 5krát, Lautara 4krát a Handanoviče 2krát. Přestože Marcelo byl na nejvyšším stupínku nejvíckrát, v součtu bodů ho přeskočil jeho krajan Ivan Perišič. Celkově nasbíral křídelník 68 bodů, což je o 5 víc než střední defenzivní záložník Brozovič. O devět bodů zpátky na třetí příčce je pak slovenský stoper Milan Škriniar, který byl loni čtvrtý.

Celkem hlasovalo 45 členů, což je o dost méně než loni, kdy se zapojilo 70 fanoušků. Kdyby hlasovali i další, možná by Lautaro nebo Barella byli lepší než čtvrtí a pátí. Brankář Handanovič skončil šestý s deseti body, loni jich měl na stejné příčce 19.

1. Perišić Ivan (68)
2. Brozović Marcelo (63)
3. Škriniar Milan (54)
4. Martínez Lautaro (38)
5. Barella Nicolo (27)
6. Handanović Samir (10)
7. Calhanoglu Hakan (4)
    Bastoni Alessando (4)
9. De Vrij Stefan (1)
    Sánchez Alexis (1)

Jinak zajímavostí je, že loni byl první Lukaku a třetí Hakimi, oba dva byli z klubu prodáni. Už teď v Interu není vítěz Perišič a budeme doufat, že ten třetí v pořadí tentokrát neodejde...